Terezín – 9.A,B

 TEREZÍN

Dne 7. listopadu se třídy 9.A a 9.B vypravily na výlet do Terezína. Cesta, na kterou jsme se dostali díky Místní organizaci tělesně postižených v Praze 5 – Řeporyjích, nám trvala přibližně dvě hodiny. Když jsme dorazili do Terezína, šli jsme k Malé pevnosti. Cestou jsme si prohlédli židovské i křesťanské hroby lidí, kteří v Terezíně přišli o život.

V Malé pevnosti nás přivítala paní průvodkyně, která nás podrobně seznámila jak s historií objektu Malá pevnost, tak s historií města a židovského gheta Terezín.

V Malé pevnosti jsme měli možnost nahlédnout do kanceláří dozorců, samotek a na mnoho dalších míst, která nám přišla děsivá.

Představa, že na tomto místě byli vězněni a přežívali lidé, se nám zdála nemožná. Podmínky, ve kterých museli žít byly příšerné.

Celá  prohlídka byla velice poučná, paní průvodkyně nám říkala zajímavá fakta a vyprávěla osudy lidí z Terezína. Pro některé z nás byla prohlídka ale velice depresivní, přesto jsme si výlet velmi užili a získali mnoho nových poznatků. Velmi děkujeme organizátorům.

Pavlína Viterová

Kateřina Lepešková

žákyně 9.A