Učíme se s klaunem Pepínem v 1.B

 Ve čtvrtek 27. února nás ráno ve třídě čekalo velké překvapení. Místo paní učitelky nás přivítal klaun Pepíno. Každý, kdo se chtěl tento den učit v naší třídě, musel se proměnit v klauna a nasadit si velký červený nos. Najednou byla třída plná malých klaunů a zábavné učení mohlo začít.V hodinách českého jazyka jsme opakovali probraná písmenka, na interaktivní tabuli jsme spojovali slabiky do slov, luštili jsme jméno Pepínova kamaráda. Pepínovi přišel do školy dopis a my jsme mu ho pomohli přečíst a opravit chyby. Ve dvojicích jsme skládali slova do vět a luštili křížovky a hádanky. Při matematice jsme počítali s balónky, hráli hru Autobus, na tabuli jsme měli připravenou spojovačku čísel a s kamarádem jsme soutěžili, kdo dřív vybarví číselného panáčka. Během celého dopoledne jsme zpívali písničky a naučili se říkanku o šaškovi. Poslední hodinu jsme závodili na velkých papírových stopách, trefovali se míčkem do otevřené pusy papírového klauna. Stihli jsem i „kloboukovku“ a hru na sochy.

 Prožili jsme společně příjemné a veselé dopoledne.