Vědecký jarmark 2014 – 9.A,B

VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. se letos ve spolupráci s VŠCHT Praha, ČVUT v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a dalšími školami a institucemi rozhodlo uspořádat 10. 9. v Praze na Vítězném náměstí Vědecký jarmark.

Organizátoři jarmarku si dali za cíl hravou formou přiblížit vědu zejména studentům a žákům základních a středních škol, ale i zvídavým dospělým. Vysoké a střední školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a subjekty komerční sféry, ve svých stáncích ukazovali, že věda je všude kolem nás a že je potřeba v každodenním životě.

Postřehy žáků: 

Na Vědeckým jarmarku, který jsme navštívili ve středu mě asi nejvíce zaujala výroba gumových medvídků. Je to hodně jednoduché a k tomu tak dobré. Dále jsme viděli chemické světlo, což byla sloučenina dvou látek, bohužel si nepamatuji kterých. Ale vypadalo to moc hezky. Taky jsme si mohli sáhnout na studený led, vyzkoušet balonek s heliem, dozvědět se v jakých potravinách je kolik soli, vidět modely luxusních domů, objevit kosmetické přípravky z mléka a tak dále. Bylo tam mnoho stánků z mnoho zajímavými věcmi a pokusy u kterých, stáli moc milí a ochotní lidé. A nechybělo ani občerstvení a lavičky.

 Ve středu 10.9. jsme byli na chemickém jarmarku na Vítězném náměstí, kde se každý z nás mohl přiučit něco nového.

Zaujalo mě:  účinky hélia na lidský hlas, bezpilotní dálkově ovládaný letoun, výroba gumových medvídků,  3D tiskárna, jak hoří hořčík, chemické světlo, dálkově ovládané lego-stroje, …

                                                                                                                      Žáci 9.tříd