8.třída 2014/2015

Neviditelná výstava 

Dne 10.3.2015 se naše třída zúčastnila Neviditelné výstavy v centru Prahy. Cestou tam jsme se ještě prošli po Staroměstském i Václavském náměstí. Hezkou prosluněnou procházkou jsme došli na Novoměstskou radnici, kde se konala výstava. Nejprve jsme „proklopýtali“ sedmi naprosto zatemnělými místnostmi. Tato prohlídka byla zakončena kavárnou, kde jsme si mohli objednat nápoje a zeptat se na vše, co nás o životě slepých lidí zajímalo (např.jak poznají, kterým autobusem právě jedou, podle čeho si vybírají oblečení apod.). Také jsme využili možnosti vyzkoušet si hlavolamy, různé hry, a to vše poslepu. Na speciálním stroji jsme psali svá jména Braillovým písmem. Celou akci jsme zakončili výbornou zmrzlinou ve Světozoru u Františkánské zahrady. Počasí se vydařilo a ten den jsme si velmi užili.

                                                           Za 8. třídu Andrea Zítková a Jan Brynda

Pomůcky na vyučování – 8. třída

Čj:

A5 silný linkovaný sešit (č. 564)

Jiří Melichar, Vlastimil Styblík: Český jazyk – Přehled učiva základní školy; nakladatelství Fortuna (zelená kniha)

Ma:

velký, silný, nelinkovaný sešit (A4)

podložka

2x pravítko s ryskou

úhloměr

kružítko

mikrotužka+ náplně

guma

2 barevné pastelky

matematické tabulky

Fy:

A4 velký, silný, nelinkovaný sešit

doporučená kalkulačka se zlomky, dvojřádkový displej (Casio)

Aj:

linkovaný A5 silný

DISPLAY BOOK A4 (fólie na volné materiály)

VO:

sešit A5 linkovaný

Z:

linkovaný sešit A5 – silný

Hv:

linkovaný sešit A5

Nj:

linkovaný sešit A5

Vv:

vodové barvy

tempery (větší balení)

nůžky

černá + 1 barevná tuš

uhel, rudka

štětec kulatý č.2 a6 plochý č. 12 nebo14 a6

lepidlo tyčinka tuhá + Herkules

pastely (voskové nebo olejové)

barevné papíry

Tv: