VÝZVA PRO RODIČE

VÝZVA PRO RODIČE

VÝMĚNNÉ POBYTY A UBYTOVÁNÍ ŽÁKŮ ZE ZAHRANIČÍ

Naše základní škola zanedlouho uzavře smlouvu o partnerství s berlínskou ZŠ Grundschule am Wasserturm (viz Novinky: Řeporyjští učitelé v Berlíně). Hlavní náplní spolupráce bude organizování výměnných pobytů žáků obou škol. Berlínské děti se podívají do Řeporyjí pravděpodobně už letos na podzim. Do Berlína se pak vypraví naši žáci v následujícím školním roce. V této souvislosti se proto obracíme na rodiče našich žáků, kteří by byli ochotni ubytovat malé Berlíňany ve svých domovech. Pobyty v rodinách pro děti z Řeporyjí zajistí i berlínská strana. Vzhledem k tomu, že základní školu dokončují děti v Berlíně v 6. ročníku, budou pro výměnné pobyty preferováni žáci 5. a 6. ročníků – nikoli však výhradně. Máte-li zájem poskytnout školákům ze zahraničí na několik dnů přístřeší, posílejte své nabídky na [email protected] a do předmětu uvádějte heslo „reciprocita". Vytvoření databáze ubytovatelů nám v budoucnu umožní obracet se na Vás také v souvislosti s obnovením programově bohatého projektu EDISON, během něhož ZŠ Řeporyje hostí studenty z nejrůznějších koutů světa a který se mezi dětmi těší velké oblibě. Těšíme se na spolupráci!