Zájezd do vánočního Londýna

Minulý týden naši žáci měli možnost podívat se, jak vypadá vánoční Londýn. Celý pobyt byl nabitý návštevou historických i turisticky atraktivních míst. Žáci se nejdříve rozhlédli po celém městě z výšky London Eye, pak jsme si udělali prohlídku Houses of Parliament, prohlédli jsme si královské zahrady a prošli se kolem Buckinghamského paláce, kde sídlí britská královna. Další den jsme navštívili nádherné National History Museum. Po prohlédce dinosaurů a jiných divů přírody jsme se vydali cestou přes Hyde Park za vánočními nákupy na světoznámou Oxford Street. Poslední den jsme si prohlédli Greenwichský nultý poledník a Greenwichský park, odkud nás čekal nádherný výhled na celé město. Náš výlet jsme ukončili návštěvou Tower of London, kde jsme měli možnost prohlédnout si korunovační klenoty britských panovníků a Tower Bridge.  Londýn nás celý čas "hostil" hezkým slunečným, i když mrazivým počasím. Všichni jsme si odnesli spoustu krásných zážitků.

 

Jana Zborovjanová