9.A

Seznam pomůcek pro školní rok 2016/2017

Čj- A5 linkovaný silný 564; Melichar- Styblík: Český jazyk. Přehled učiva základní školy. nakl. Fortuna; desky s průhlednými košilkami na kopírované materiály (příprava na přijímací zkoušky a další materiály)

VO- A5 linkovaný 544

AJ – linkovaný sešit 2x A4 20 listů

D – 1x A5 564 (možno pokračovat v sešitě z minulého roku)

Z: A5 linka silný

CH: A4 linka

PŘ: A5 linka

F:  A4, nelinkovaný, silný

VO:  A4 linka tenký

HV: A4 linka tenký

VV: kufřík, tužka 1A 2x, vodovky, tempery, šťetce 5 ks (kulaté, ploché, různá tloušťka), paleta, kelímek, hadřík, redispero, tuž, uhel umělý nebo rudka, nůžky, lepidlo, tvrdé desky s růžkama (uchycení výkresu)

M – velký silný nelinkovaný sešit + podložka

       2 x pravítko s ryskou

       úhloměr, kružítko, mikrotužka + náplně, guma, 2x barevné pastelky tenké, prosím vše

       uloženo v jednom obalu  + tabulky pro základní školu

Finanční gramotnost – FG – velký silný nelinkovaný sešit + podložka

TV:  oblečení a obuv na ven nebo do tělocvičny, čepice (podle počasí), láhev s pitím

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 

Zelený Pruh – řemesla

Dne 28. 3. 2017 se žáci osmých tříd zúčastnili zahájení akce Podívej, co umí tesař. Akce se konala pod vedením odborníka, tesaře Roberta Malého, a jejím hlavním cílem bylo získání mladé generace pro studium řemeslných a technických oborů.  Žáci viděli základní tesařské techniky, sami se také zapojili do řemeslných workshopů a na místě si vyzkoušeli různé aktivity – tesání trámů, ruční hoblování, opracování dřeva atd. Akci na místě natáčela TV Barrandov, která uvedla krátkou reportáž ve večerních zprávách, ve které se objevili i žáci naší školy.    

                                                                                            Wilczková Lucie