Do Řeporyjí doputovala pochvala

Publikováno: 20.3.2022 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Projevů vděčnosti a chvály z řad veřejnosti se před jarními prázdninami dostalo žákům naší školy Filipu Štichovi (9. B) a Jiřímu Mojdlovi (9. A).

Chlapci se jako každý všední den odebrali po vyučování na autobusovou zastávku Nádraží Řeporyje, odkud měli namířeno za rozptýlením do zábavního centra ve Zličíně. Od tohoto úmyslu však oba školáci záhy dobrovolně upustili.

Při čekání na autobus totiž chlapce oslovil pan Miloš Franc s prosbou o pomoc při nástupu do autobusu. Pan Franc (roč. 1962) – který do Řeporyjí občas zajede pracovně z nedalekého Komárova na Berounsku – je po nešťastné události z roku 1999 závislý na svém invalidním vozíku. Oba mladíci neváhali ani vteřinu, prosbě vyhověli. Během jízdy se navíc chlapci nabídli, že sympatického vozíčkáře nejen vysadí v místě určení (stanici Luka), ale že pana France vyvezou i do požadovaného podlaží místního nákupního centra.

Svou ochotou tak chlapci rozkmitali v mezilidských vztazích příznivé energetické vlnění.

Pan Franc – který navzdory svému hendikepu rozsévá kolem sebe pohodu snad do všech světových stran – se  rozhodl neponechat dobrý skutek našich školáků bez povšimnutí. Vyžádal si od nich jména, aby hned o jejich nezištné pomoci pověděl naší paní ředitelce.

Milý pane Franci, moc Vám děkujeme za Vaši cennou zpětnou vazbu! Velmi si toho vážíme!

Přejeme Vám všechno dobré!

Zdeněk Kauer

vděčnost