Hmyz kolem nás

Publikováno: 16.10.2021 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Žáci 6.A a 6.B se v rámci hodin přírodopisu účastnili projektu „Hmyz kolem nás“.

Hledali  odpověď na otázku: „Můžeme najít společné znaky v tak velké skupině bezobratlých živočichů? Zaměřili jsme se na pozorování vnější stavby známých hmyzích zástupců (včely medonosné, perleťovce velkého, kudlanky nábožné, kobylky zelené, roháče obecného a vážky) a na jejich vývin. Žáci spolupracovali ve skupinách. Hledali informace v odborném  textu, ve videu, pozorovali preparáty hmyzu pomocí lupy. Na závěr projektu vytvořili vzdělávací plakát, který jim bude sloužit jako přírodovědná pomůcka ve druhém pololetí, kdy budeme procházet jednotlivé zástupce ze třídy Hmyzu podrobněji. Moc bych chtěla všechny šesťáky pochválit za práci na projektu.

Mária Zelenková, učitelka přírodopisu

6. ročník - Přírodopis