Když žák znenadání projeví nadání…

Publikováno: 26.11.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

… tak učitelé nenechají tento dar ležet ladem.

Mysl talentovaných děti vystavují bez ustání náročným, zato však zábavným podnětům. Své o tom ví také řeporyjský žák 3. B Vojta Němec, který vstupuje každý den do školy s neutuchající touhou objevovat nové věcí. Nevídaná zvídavost zaručila malému školákovi již v prvním ročníku povinné školní docházky členství v Mense – platformě podporující talentované děti. Vedle chlapcova širokého spektra znalostí se postupně profiluje i jeho rostoucí zájem o geografii. Není tedy divu, že tohoto šikovného třeťáka posílá jeho třídní učitelka po domluvě s druhostupňovými kolegy na návštěvu do hodin zeměpisu 8. a 9. ročníku. Vojtova účast mezi staršími spolužáky ale nebývá jen pasivní. Svým vyspělejším posluchačům už představil i několik vlastních prezentací, v nichž mimo jiné působivě vysvětloval, co je to hrubý domácí produkt nebo jak vznikla Evropská unie a které členské státy ji tvoří… Inu, nesmírně nás těší, že se v Řeporyjích daří vytvářet prostředí, v němž mohou bystří žáci rozvíjet své výjimečné schopnosti.

Zdeněk Kauer