Laboratorní práce z fyziky - 7. A,B

Publikováno: 7.3.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Základem našeho vzdělávacího procesu jsou nejenom teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti získané skrze laboratorní práce.

V naší škole klademe velký důraz na interaktivní výuku fyziky, která není jenom fascinujícím světem znalostí, ale i zábavnou cestou k objevování zákonitostí přírody.

Úkolem žáků bylo sestavení páky a ověření vztahu pro rovnovážnou polohu páky. Na základě měření žáci zjistili, že moment síly působící na páku je přímo úměrný hmotnosti závaží a vzdálenosti od osy otáčení páky.

Laboratorní práce poskytují žákům nejen možnost prakticky si ověřit teoretické poznatky, ale také je motivují k aktivnímu zapojení do procesu učení. Věříme, že tato kombinace teorie a praxe posiluje schopnosti našich žáků a připravuje je na úspěch v budoucích výzvách.

P. Jelínek