Začali jsme druhé pololetí

Publikováno: 14.3.2024 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Díky moderní době a bohaté nabídce dnešních technologií se výuka stále vyvíjí,

a proto naši prvňáčci místo tradičních pracovních sešitů a tabule byli zapojeni do her a interaktivních úkolů s notebooky. Ty nejenže podporují jejich schopnost počítat a řešit problémy, ale také rozvíjí jejich logické myšlení a týmovou spolupráci.

Jednou z dalších alternativ interaktivní výuky je možnost poskytnutí zážitku, který byl zprostředkován přednáškou od Lesů hl. m. Prahy  na téma ŠELMY. Prvňáčci měli také možnost se díky přednášce dozvědět o důležitosti ochrany lesů, různých biodiverzit a ekosystémů.

Nesmíme vynechat ani návštěvu knihovny, která měla za úkol prohloubit v dětech zájem o čtení, zjistit rozmanitost žánrů a v neposlední řadě i vytvářet si pozitivní vztah ke knihám.

Abychom žákům zpestřili běžnou výuku, snažíme se jim zařadit do rozvrhu projektové vyučování, které žáky motivuje a mělo by být nedílnou součástí každého učení. Prvňáčci se během indiánského týdne věnovali poznávání kultury a tradic původních obyvatel Ameriky. Společně vyráběli indiánské čelenky, tancovali indiánské tance a učili se porozumění a respektu k různorodosti kultur.

Paní učitelky 1. tříd