Sociální sítě – preventivní program pro žáky 1. až 9. tříd

Publikováno: 4.6.2023 Autor(ka): Michala Lebedová Kránerová

Všichni žáci naší školy v uplynulých dnech zažili interaktivní právní workshop vedený JUDr. Lucií Radkovičovou, který byl zaměřený na sociální sítě pro děti.

Po krátkém vzájemném představení došlo na případové studie. Žákům byly představeny situace a měli ve skupině diskutovat nad tím, jak by se v dané situaci cítili, jak by se zachovali, a měli rozhodnout, kdo jednal v dané situaci špatně. Paní advokátka pak k situacím dodávala právní kontext a obeznámila žáky s tím, jaké tresty hrozí. Nechybělo ani vymezení kyberšikany. Závěr hodiny byl věnovaný kybertestu, ve kterém žáci měli možnost ověřit získané znalosti z dané problematiky.

Prevence na prvním stupni proběhla hravou interaktivní formou a byla zaměřená na nástrahy sociálních sítí.

Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat paní JUDr. Lucii Radkovičové za ochotu a čas, který věnovala škole při realizaci preventivních lekcí na téma, které je pro naše žáky velmi aktuální.

Wilczková Lucie